اولین پروژه ماهواره اینترنتی SpaceX موسوم به استارلینک در سال ۲۰۲۱ به خاطر اوضاع نامساعد آب و هوا به تاخیر افتاد. اولین زمان اعلام شده برای پرتاب ماهواره در صبح روز دوشنبه بود که موکول به روز سه شنبه ساعت ۸:۲۳ صبح به وقت شرق آمریکا شد.

این ۱۷امین ماموریت استارلینک به فضا می‌باشد. پرژه SpaceX که توسط آقای ایلان ماسک راه اندازی شده است و ماموریت دارد تا با ۴۲،۰۰۰ ماهواره تمام کره زمین را پوشش دهد.

راکت Falcon 9، در این پرتاب ۶۰ ماهواره اینترنتی را با خود حمل میکند تا آنها را در مدارهای تعیین شده، قرار دهد. و قرار است از مرکز فضایی کندی در ایالت فلوریدای آمریکا پرتاپ شود.

درحال حاضر شرکت هوا و فضای آقای ایلان ماسک بیش از ۱،۰۰۰ ماهواره اینترنتی در مدار زمین قرارداده است و طبق ادعای این کمپانی با انجام موفقیت آمیز پرتاب روز سه شنبه قادر خواهند بود اینترنی با سرعت بیش از ۲۰۰ مگابیت در ثانیه به کشورهای آمریکا و جنوب کانادا و بخشهایی از اروپا ارایه دهند. در حال حاضر کشور انگلستان، چراغ سبز خود را برای استفاده از اینترنت پر سرعت استارلینک نشان داده است و تعداد زیادی از مصرف کنندگان اینترنتی کیت های بتا جهت استفاده از این سرویس را دریافت کرده‌اند.